skip to main content

A Cargill jövőbeni vezetőinek formálása

A vállalat munkahelyi képzési programot hoz létre, amely a felsőoktatásban végzetteket támogatja, és segíti őket abban, hogy megtalálják a jövőjüket a Cargill vállalatnál 

January 01, 2015

Amióta a Cargill útjára indította az első munkahelyi képzési programját az 1930-as évek elején, felismerte, hogy milyen értéket biztosít az, ha szívesen fogadják be az okos és fiatal tehetségeket a vállalatba. Ez volt az egyik első mezőgazdasági vállalat, amely bevezette a felsőoktatási toborzást, ezzel biztosítva a vállalat folyamatos sikerét. A Cargill sok alkalmazottja a vállalat gyakornoki programjaiból indulva jutott el felső vezetői pozícióba, ahogyan a korábbi elnök-vezérigazgató Greg Page és Ernie Micek is.

A Cargill képzési programjai az 1940-es években, a második világháborút követően jelentősen kibővültek. A vállalat háború utáni növekedése új felvételeket tett szükségessé, így a Cargill egyetemekre látogatott el, az ígéretes veteránoknak felajánlva az üres pozíciók betöltését. Évről évre, a vállalat egyre inkább kiterjesztette a keresést a katonaságon túlra is. Az 1960-as évek közepére a felvételiztető csapatok az országot járták és akár 900 jelölttel is találkoztak; végül körülbelül 85 személyt hívtak meg interjúra a Cargill központjába. A kiválasztott jelöltek szigorú, három-hat hónapos képzésen estek át, amely keretében minden héten a vállalat egy újabb részlegét ismerhették meg – ezt a módszert arra alakították ki, hogy a gyakornokokat minden vállalati műveletben kipróbálják, így természetes módon felfedve, hogy melyik pozíció illik leginkább a képességeikhez.

A Cargill sok új munkatársát az Egyesült Államok középnyugati területének bölcsészettudományi felsőoktatási intézményeiben találta meg. A vállalat azokat a sokoldalú egyéneket értékelte, akik több területen is folytattak tanulmányokat, szemben azokkal, akik csak egyetlen, meghatározott munkaterületen rendelkeztek képesítéssel. A fejlődésük támogatása érdekében a Cargill olyan keretrendszert hozott létre, amely megerősítette a fontos készségeket és nyomon követte a szakmai fejlődést. A folyamat felfedte, hogy a vállalat belső alkalmazottai közül sok rendelkezett képesítéssel vezető és felső vezetői lehetőségek vállalására. Ahogy ezek a pozíciók megüresedtek, a kivételesen ígéretesnek bizonyuló új felvettek magasabb szintű pozíciókba léphettek.

Napjaikban a Cargill több mint 1000 alkalmazotti önkéntessel rendelkezik, akik segítséget nyújtanak a toborzási feladatokban világszerte. Ezek az önkéntesek arra összpontosítanak, hogy megismertessék a Cargill vállalatot, bemutassák a diákoknak, hogy a vállalat mit tud nyújtani, és megmutassák nekik, hogy az egyetemi főszakjaik hogyan épülhetnek be karrierjükbe. A Cargill globális önkéntes toborzója, Laura Lachowitzer minden arra motivált diákot arra ösztönöz, hogy jelentkezzen a Cargill vállalathoz: „Itt a lehetőségek végtelenek. Nem számít, hogy milyen szakon végzett valaki – a szenvedély, a vágyak, a kapcsolatok és a tanulási hajlandóság a fontos.”

Talent and College Recruit Inpage

A diplomája megszerzése után Greg Paget, a Cargill későbbi elnök-vezérigazgatóját üdvözlik a közvetlen felvételi programban, ahol megkezdi a saját erősségeinek és érdeklődési körének megfelelően személyre szabott karrirerjét.