skip to main content

Segítségnyújtás a trópusi vihar áldozatai számára

Miután a történelem egyik leghalálosabb tájfunja lesújtott a Fülöp-szigetekre, a Cargill alkalmazottai a helyszínre érkeznek, hogy újjáépítsenek egy iskolát, és segítsenek a helyreállítási munkálatokban. 

January 01, 2015

2013 végén a Cargill Singapore alkalmazottainak egy csoportja keményen dolgozott azon, hogy iskolai kellékeket összeszedve önkéntesként útra induljon a Fülöp-szigetekre. A szállítmány a Hi Bao An Általános Iskolába tartott, amelynek felújításában a Cargill segítséget nyújtott. De november 8-án, mindössze néhány nappal a csapat tervezett indulása előtt beütött a tragédia. A szárazföldet valaha elérő legerősebb vihar, a Haiyan nevű tájfun 306 km/órás (190 mérföld/órás) maximális sebességgel lecsapott a Fülöp-szigetekre, elpusztította a falvakat, és több ezer halálos áldozatot hagyott hátra maga után. Míg a legtöbben az országból való menekülési lehetőséget keresték, a Cargill alkalmazottai a terveknek megfelelően a helyszínre repültek, mivel felismerték annak lehetőségét, hogy segítséget nyújthatnak a szükséget szenvedőknek.

Amikor a Cargill csapata megérkezett a vihar által legsúlyosabban érintett falvak egyikébe, Capizba, amely a Hi Bao An iskolának adott otthont, látták, hogy a falu szinte teljesen elpusztult. Az önkéntesek azonnal munkához láttak, találkoztak a kitelepített családokkal és 630 segélycsomagot osztottak ki, amelyek olyan alapvető szükségleti cikkeket tartalmaztak, mint víz, tartós élelmiszerek és tisztálkodási szerek.

A pusztítás ellenére, amellyel szembesültek, a Cargill-csapat nem tett le eredeti céljáról. Napközben az alkalmazottak az iskola helyreállításában segítettek, kiépítve egy új ebédlőt, növénykertet telepítve, és feltöltve a könyvtárat az adományozott könyvekkel. Éjszakánként élelmiszert és egyéb ellátmányokat pakoltak teherautókra, hogy azokat a tájfun által érintett más falvakba szállítsák. „Amikor arra gondolok, hogy a falu 69 háza közül 63 elpusztult, a pusztítás, a kétségbeesés és a pusztulás szavak jutnak eszembe” – emlékszik vissza Eduardo Gebara, a Cargill szingapúri kockázatkezelési egységének csapatvezetője. „De amikor megérkeztünk, az emberek nagyon barátságosan fogadtak minket, és rájöttem, hogy az emberi természet legjava nyilvánul meg, amikor a világ minden részéről segítséget nyújtunk.”

Részben a Cargill vállalatnak köszönhetően a Hi Bao An iskola új étkezője időben megnyílt, és segített abban, hogy még több oktatási lehetőség álljon a régió gyermekeinek rendelkezésére. Miután a Cargill önkéntesi csapata elhagyta a Fülöp-szigeteket, a vállalat folyamatos támogatást nyújtott a leginkább sújtott területeknek, 500 000 dollárt adományozva az Egyesült Nemzetek Világélelmezési programjának, amely a további segítségnyújtási és helyreállítási munkálatokat támogatta.