skip to main content

Vezetői portré: Greg Page

A Cargill korábbi elnök-vezérigazgatója vezeti át a vállalatot a 2008-as gazdasági világválságon, megalapozva a jövőbeni haladást és nyereségességet.

January 01, 2015

Greg Page, a Cargill korábbi elnök-vezérigazgatója jól ismert a kíváncsiságáról és a tanulás iránti szenvedélyéről, amelyet azon bevallott vágya hajt, hogy a dolgok mélyére ásson. Paul Conway, a Cargill alelnöke szerint: „Nincs a világon olyan összetett dolog, amelyet Greg ne tudna körülbelül egy másodperc alatt fejben kiszámítani. Amikor valaki előáll valamilyen statisztikával, ő igen gyorsan átváltja azt valami sokkal kézzelfoghatóbb formára – vagy azért, hogy segítse a statisztika megértését, vagy azért, hogy megcáfolja azt.” A vállalat vezetőjeként betöltött szerepe során Page végig felhasználta globális tapasztalatait, vezetői készségeit és pozitív, realista szemléletét, hogy elősegítse a Cargill növekedését – még akkor is, amikor a vállalat a világ legnehezebb gazdasági időszakán haladt át.

Page sikerei a Cargill vállalatnál az elnök-vezérigazgatói kinevezésénél jóval hamarabb kezdődtek. 1974-ben csatlakozott a Cargill vállalathoz gyakornokként, így a vállalat minden területét megismerhette. Később a Cargill takarmányozási üzletágának oszlopos tagjává vált. Ahogy a vállalat Ázsiában terjeszkedett, Page Szingapúrba, majd Thaiföldre került, ahol segítette a Cargill baromfiüzletágának beindítását. „Amikor a Cargill vállalathoz csatlakoztam, arra gondoltam, hogy néhány év után talán hazamegyek, és a családi vállalkozásban fogok dolgozni” – emlékszik vissza Page. „De minden évben új, még érdekesebb feladatokat kaptam. Lehetőségem volt különböző országokban dolgozni, ami alkalmat kínált arra, hogy többet tudjak meg a világról és a Cargill vállalatról.” A külföldön eltöltött időt követően Page visszatért az Amerikai Egyesült Államokba, ahol továbbra is a vállalat fejlődését szolgálta, majd végül 2007-ben elnök-vezérigazgatóvá nevezték ki.

Leadership Greg Page Inpage
Az Észak-Dakotai Egyetem elvégzése után Page a Cargill takarmányozási csapatához csatlakozik, segítve a vállalat baromfiüzletágának beindítását Szingapúrban és Thaiföldön.

Nem sokkal azután, hogy Page-et kinevezték a vállalat csúcspozíciójába, a világ globális pénzügyi válsággal került szembe: nagy pénzintézetek kerültek az összeomlás szélére, a tőzsde pedig meredeken zuhant, súlyos hatást kifejtve a vállalatok és ágazatok többségére. Page úgy vezette át a Cargill vállalatot a válságon, hogy a vállalat különböző beruházásaira támaszkodott, bölcsen kezelte a költségeket, biztosítva, hogy a Cargill etikai alapjai továbbra is erőteljesek legyenek, igénybe vette a családi részvényesek támogatását, és továbbra is az ügyfelek igényeire összpontosított. A nehéz pénzügyi helyzet ellenére a Cargill 2007. és 2010. között közel 6 milliárd dollárt fektetett be különböző projektekbe, és 2010-ben a vállalat a történetének második legjobb negyedéves eredményéről számolt be.

“Page nagyon racionális elme. Tiszta fejjel cselekedett a világban körülöttünk tapasztalható káosz ellenére”
— David MacLennan, a Cargill elnök-vezérigazgatója

Ahogy a Cargill fennállása 150. évfordulójára készült, Page továbbra is előrefelé haladt egy megújult üzleti stratégia mentén, amely az innovációra, a tehetségre, az elszámoltathatóságra, a kapcsolatteremtésre és az ügyfelek előtérbe helyezésére koncentrált. A vállalat áramvonalasította belső folyamatait, hogy csökkentse a párhuzamos folyamatok számát, pénzt takarítson meg, és az ügyfelek számára egységesebb, koordinált megközelítést biztosítson. Ez segített a Cargill Business Services (Cargill Üzleti Szolgáltatások) 2013-as bevezetésében, mely intelligensebb és hatékonyabb megközelítést nyújtott az irodai háttérműveletek megosztására a Cargill vállalatai között.

Ugyanakkor Page felismerte annak egyre növekvő fontosságát is, hogy átláthatóak legyenek a vállalat lépései és közvetlenebbül lépjenek kapcsolatba a közvéleménnyel az élelmiszer-ipari és mezőgazdasági kérdésekben. Az ügyfelek világszerte elkezdtek információkat kérni az élelmiszereik származásáról és előállítási módjáról, és Page megértette, hogy a Cargill iránti bizalom csak úgy épülhet ki, ha több információt megosztanak a vállalatról. Page vezetése alatt a Cargill és az egyéb érintettek szoros együttműködésben dolgoztak azon, hogy nyíltan megválaszolják ezeket az ellátási láncra vonatkozó fontos kérdéseket. „Van egy afrikai közmondás, amelyet gyakran idézek: Ha gyorsan akarsz haladni, menj egyedül; ha messze akarsz jutni, menjetek együtt” – meséli Page. „Ahhoz, hogy a globális élelmiszer-ellátási rendszer jobbá váljon, minden érintett részére létfontosságú, hogy együtt tegyük meg az utat.”

Page számos eredményt ért el a Cargill elnök-vezérigazgatójaként eltöltött évek során, de a leginkább azt szeretné, hogy a vállalat stratégiai szándéka terén végzett munkájáért emlékezzenek rá: „A legnagyszerűbb dolog, amit mondhatnának, az az, hogy a stratégiai szándék helyesen ítélte meg a Cargill vállalatra a jövőben ható megatrendeket, hogy a recept megfelelő volt, és a végrehajtása magas szinten történt.” A stratégiai szándék révén a Cargill nagyobb hangsúlyt fektetett a külvilágra, ezáltal a vállalatok fokozottan összpontosítanak arra, hogy ügyfeleik számára ne csupán árucikkeket, hanem megoldásokat kínáljanak. A Cargill jelenleg is arra törekszik, hogy legjobb ügyfelei „legkiválóbb partnere” legyen.