skip to main content

Vezetői portré: Ernie Micek

Elnök-vezérigazgatóként Micek a fejlesztési programok hivatalos formába öntésére összpontosít a szervezet egészében, hogy lehetővé tegye a globális szintű fejlődést.

January 01, 2015

Ernie Micek nem szeretett tétlenül ülni. Mielőtt kinevezték volna a Cargill vezérigazgatójának, ő vezette a vállalat kukoricaőrlési részlegét, ahol az egyes alkalmazottak, illetve az üzleti tevékenység egészének teljesítmény-növelési lehetőségeit kereste. Mindezt egy hivatalos program kialakításával tette, melynek Teljes körű minőségi folyamat (Total Quality Process) volt az eredeti neve, és amelyet sikeresen be is vezettek a kukoricaőrlési üzletágban az 1980-as években. Idővel ez a program modellként szolgált a siker mérésére az egész vállalatnál, és végül a Cargill Üzleti Kiválósági Program nevet kapta.

Amikor 1995-ben Micek lett a vezérigazgató, továbbra is az alkalmazottak és az üzleti teljesítmény fejlesztésére koncentrált, különösen a Challenge 2000: egy globális, 24 órás konferencia keretében, amely a minőségbiztosításra és a Cargill üzleti fejlődésére összpontosított.

„Hogyan lehetünk mi az elsődleges beszállító?” Hogyan állíthatunk elő új termékeket a legalacsonyabb költséggel? Hogyan lehetünk a legjobbak a biztonság terén, és hogyan játszhatunk vezető szerepet a környezet védelmében?”
– Ernie Micek, a Cargill elnök-vezérigazgatója

Micek arra ösztönözte az alkalmazottakat, hogy tegyék félre aznapi munkájukat és „legyenek ők is képben” azáltal, hogy meghallgatják a vállalat különböző vezetői, többek között maga a vezérigazgató által tartott beszédeket. Ezen kívül arra is lehetőséget biztosított, hogy különböző országokból telefonon kérdéseket tegyenek fel neki az alkalmazottak. A résztvevő üzleti részlegek a programmal egy időben megrendezték saját eseményeiket, és különböző játékok, tevékenységek és rendezvényt követő beszélgetések segítségével erősítették meg a Challenge 2000 kulcsüzeneteit. Igazán globális kiterjedésű volt ez a program, és hasonlított a bő tíz évvel később megjelenő közösségi hálózatok által lehetővé tett interaktív módszerekre.

Mivel az összes üzletágból több mint 10 000 alkalmazott vett részt 14 különböző országból, a Challenge 2000 programot „a világ legnagyobb konferenciájának” tartották. Micek programja lehetővé tette az alkalmazottak számára a valós idejű együttműködést. Ez jó példa arra, hogy Micek folyamatosan innovatív módszereket keresett a Cargill előremozdítására. Annak nagy része, amire Micek ösztönözte az alkalmazottakat, később, a 2000-es évek elején megjelent a vállalat stratégiai tervezésében is, ahol nagyobb hangsúlyt fektettek arra, hogy a Cargill minden egyes ügyfelének „legkiválóbb partnere” legyen.